HAWKEN servers are up and our latest minor update is live!
Forgot Password_ SUPPORT REDEEM CODE

Jump to content


Hungarian Players - Magyar Játékosok


  • Please log in to reply
1133 replies to this topic

#121 Arcariel

Arcariel

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 posts

Posted June 19 2013 - 02:58 PM

Nemrossz csak pont a legvegso nagy %-okat ado skilleket hagytad le. Mondjuk movementben a mai napig nemtudom mit jelent az az incr acceleration rate.. Mert -0,25secondot ir minden pontra. Jobban gyorsulna_ Azt viszont nem minusz secondban merik..

#122 Houruck

Houruck

    Final Siege Boss

  • Full Members
  • PipPipPip
  • 4,190 posts
  • LocationBudapest, Hungary (UTC+2)

Posted June 19 2013 - 08:52 PM

Eleinte Berserker és Sharpshooter felépítésemben aggresszív voltam, de szinte semmit sem változott a sebzésem, hogy átraktam a pontokat előbbinél mozgásra (ami viszont nagy előny), utóbbinál védelemre.

Ugyanolyan alacsony százalékok vannak, de ha az alap számokat is figyelembe veszed, akkor offenzív fa tényleg a legjelentéktelenebb. 550 HP pár tized százalékkal megnövelve is jelentősebb, mint egy ~100 sebzésnél. Ha megnézed az alpha óta, klántag, cockpit műsorvezető és versenyeken induló játékosokat láthatod, hogy szinte senki sem ad offenzívre. Ez a közösség veterán pilótáinak általános véleménye.

Knight of the Holy Tree


CRITICAL ASSIST
United in Diversity, Divided by Zero

Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image

Spoiler

#123 Benedar

Benedar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 63 posts
  • LocationHungary, Budapest

Posted June 19 2013 - 10:46 PM

Nálam beválik, az egész szerintem játékstílus kérdése. Hogy a védekezésre, vagy a támadásra kell-e koncentrálni, az Sun Tzu óta vitatéma, én hajlok arra, hogy védekezés helyett a támadást erősítsem, így leginkább a védekezést hanyagolom minden mechnél. Sztem a három legfontosabb fejlesztés az Increase Special Weapon Fire, az Increase Dodge Speed és a Reduce Dodge Cooldown. Egyedül Technician-nel hanyagolom az offenzív fát, de a védelemre ott se adok többet, inkább a sebességgel ellensúlyozom a gyengeségeit.
Eddig bejöttek a számításaim, bár nem vagyok veterán játékos. Úgy vettem észre, hogy nagyon is szükségem van azokra a fél százalékos sebzésekre, jobb eredményeket érek el vele, mint nélküle. Talán ha veterán, magas rangú játékos leszek, már nem lesz rá szükség, mert túl nő rajta a technikám, de egyelőre hasznosnak tűnik.

1400 körüli player ratingről indulva most stabilan 1750 körül járok, ami nem valami fantasztikusan kimagasló eredmény, de legalább javuló trendet mutat :) Ha nem tudom feljebb tornászni, mindenképp kipróbálom a tanácsaid Houruck.
Ha már itt tartunk, Player Ratingben ti hol tartotok_ Sokaknak nem fontos, én szeretem követni rajta a változásokat.


#124 Houruck

Houruck

    Final Siege Boss

  • Full Members
  • PipPipPip
  • 4,190 posts
  • LocationBudapest, Hungary (UTC+2)

Posted June 19 2013 - 11:22 PM

Rég néztem, de 2400 felett vagyok.
Dodge speed és cooldown a két legfontosabb, ebben igazad van.
Átlag 100 sebzés alatti fegyverek esetében a 0.16% optimalizálás még +1 sebzést sem ad hozzá, míg a páncél optimalizálás egy A osztályú gépnél is 5 HP. :)

Ezek valóban nagyon kicsi számok és szerintem jó is ez így, mert tényleg nem a táp, hanem a skill számít. Viszont már többször beígérték, hogy kidobják az egészet az ablakon és új optimalizálási lehetőségeket kapunk.

Knight of the Holy Tree


CRITICAL ASSIST
United in Diversity, Divided by Zero

Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image

Spoiler

#125 Benedar

Benedar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 63 posts
  • LocationHungary, Budapest

Posted June 20 2013 - 01:03 AM

View PostHouruck, on June 19 2013 - 11:22 PM, said:

Rég néztem, de 2400 felett vagyok.

Te jó ég :D Ha tényleg az Élő-rendszert használja a játék a pontozásra, akkor sakkban már bőven nemzeti bajnok lennél :) Na, hát valami ilyesmi a végcél nálam, hogy 2000 fölé kerüljek. Gyanítom a 2400-at sose fogom elérni, egyszerűen mert nincs annyi tehetségem hozzá. Te mennyi ideje játszol, mennyi idő alatt forrottál ki ilyen szintre_

Igen, ez a 3 x 0.16% plusz sebzés mérhetetlenül kicsi, de ha mellette 1%-kal növeled a tűzgyorsaságot, már használhatóbb. Önmagában persze így se sok, de hozzáadva valamelyik sebzés-növelő internalt már kellemes előnyökkel jár, hiszen a megnövelt sebzést is 1%-kal gyorsabban juttatja célba, meg picit erősebben és így tovább.
Kérdés, hogy megéri-e az adott játékosnak, a saját előnyös és hátrányos tulajdonságaihoz képest. Nekem egyelőre bejött ez a viszonylag egyenletes eloszlás, de hülye lennék nem hallgatni a tapasztaltabbakra. Van olyan barátom, aki egy berserkeren kb 20 pontot költött az Offense fára, nekem nem komfortos, de ő ismeri magát. El tudok képzelni olyan játékost, akinek ez hozza meg az áhított statisztikát.


#126 ThalconKausar

ThalconKausar

    Advanced Member

  • Full Members
  • PipPipPip
  • 84 posts
  • LocationHungary,Nyáregyháza

Posted June 20 2013 - 02:54 AM

Hali!

Ha érekel benneteket :
Double XP Weekend: June 21-24

#127 Benedar

Benedar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 63 posts
  • LocationHungary, Budapest

Posted June 20 2013 - 03:31 AM

Jaja, láttam köszi. Természetesen ahogy azt kell: egyetlen mechem van, amelyik nem 25. szintű :) Hanem 24. és azt is betöltötte 90%-ban. De én majdnem mindennel így vagyok, mindig mikor megveszek egy mech-et, a következő napon már ingyen ki lehet próbálni :D

#128 ThalconKausar

ThalconKausar

    Advanced Member

  • Full Members
  • PipPipPip
  • 84 posts
  • LocationHungary,Nyáregyháza

Posted June 20 2013 - 03:43 AM

Az pech.

Más mivel készítetted a képet a skill fádról mert nekem a print screennel nem sikerült amikor beakarom illeszteni mindig csak az asztal háttérképét teszi fel.
Amúgy a your rating-nél  minél magasabb az érték annál jobb vagy_(bocs a hülye kérdésért de én pont fordítva gondoltam, bár nem nagyon szoktam nézni)

#129 Benedar

Benedar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 63 posts
  • LocationHungary, Budapest

Posted June 20 2013 - 04:10 AM

Játék közben az F3 gomb lenyomásával csinálsz screenshot-ot, amit aztán a Dokumentumok/my games/hawken mappában találsz meg, pályákra lebontva. A Player Ratingnél minél magasabb a szám, annál jobb vagy. És egyben annál kevesebb szerverre tudsz bejutni a korlátozás miatt, hogy a tapasztalt játékosok ne az újoncokat egyék meg. Asszem 300 pont az átjárhatóság határa (vagy 200_). Tehát ha van mondjuk 1500 pontod, akkor maximum 1800-as átlag-pontszámú szerverre tudsz bemenni, az alacsonyabb oldalon pedig 1200 pontig, ha már 1199, akkor elérhetetlennek fogod látni.

#130 Houruck

Houruck

    Final Siege Boss

  • Full Members
  • PipPipPip
  • 4,190 posts
  • LocationBudapest, Hungary (UTC+2)

Posted June 20 2013 - 04:59 AM

Ha jól emlékszem alapértelmezetten F9 a screenshot, de meccs utáni scoreboard oldalon nem működik. Ajánlom egy külső program használatát, mint a Fraps.

Alpha óta játszom, elég régóta klánban (és én csinálom a hawken.hu rajongói oldalt is) rating akkor még nem volt (open beta egyik patche vezette be, és azóta resetelték is egyszer). Rating != ranking, előbbinél a nagyobb szám a jobb.

Knight of the Holy Tree


CRITICAL ASSIST
United in Diversity, Divided by Zero

Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image

Spoiler

#131 Benedar

Benedar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 63 posts
  • LocationHungary, Budapest

Posted June 20 2013 - 09:17 AM

Most már alapértelmezetten az F3 és már működik a scoreboard fotó, mást nem is nagyon fotózom, csak a dédelgetett eredményeim :)

Houruck, az
oldaladon ki van téve a magyarítás elérhetősége, tudsz róla, hogy készül_ Mert beszállnék a fordításba, vagy elkezdeném, ha nem csinálja senki.

#132 Houruck

Houruck

    Final Siege Boss

  • Full Members
  • PipPipPip
  • 4,190 posts
  • LocationBudapest, Hungary (UTC+2)

Posted June 20 2013 - 10:44 AM

Tudtommal nem közösségi munka lesz, hanem megbíznak valakit, de én is felvetettem kiadónál lévő kontaktomnak, hogy jobb lenne ránk bíznia (vannak a célra jó közösségi oldalak, ahol Minecraft fordítás is készült, abba beszálltam). Bevallom mostanában hetente egyszer ha játszom, ahogy más EU klánok is panganak. Igyekszem újra aktívabb lenni. Nem tudjátok amúgy elképzelni mennyire örülök annak, hogy végre pörög ez a magyar fórum, még ha csak pár ember írogat is bele. Alpha idején egyszem magyar voltam, majd később is csak beköszönni jöttek az emberek. :)

Knight of the Holy Tree


CRITICAL ASSIST
United in Diversity, Divided by Zero

Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image

Spoiler

#133 Benedar

Benedar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 63 posts
  • LocationHungary, Budapest

Posted June 20 2013 - 11:57 AM

Áh, szerintem a mikrotranzakciókkal kapcsolatos szövegrészek miatt nem fogják hagyni, hogy fanok fordítsák, inkább szerződtetnek valakit. Bár nem ismerem a hozzáállásukat.

#134 ThalconKausar

ThalconKausar

    Advanced Member

  • Full Members
  • PipPipPip
  • 84 posts
  • LocationHungary,Nyáregyháza

Posted June 20 2013 - 12:12 PM

Hát jó lenne magyarul játszani.
De nem ez az aggasztó hanem, hogy nagyon sokan beleunnak mert ismerjük be egy idő után ezzel a felállással monotonná válik a játék. Akármelyik játékmódban játszik is.

#135 Benedar

Benedar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 63 posts
  • LocationHungary, Budapest

Posted June 20 2013 - 01:58 PM

Dehát melyik játék nem válik monotonná egy idő után_ Sokat lendítene, ha több item lenne. Rengeteg a lehetőség, valszeg élni is fognak vele, de nekem úgy tűnik jelenleg a finomhangolásra fókuszálnak. Lehetne füstgránát, vakítógránát, redox turret, vagy akár apró, önjáró kis robotok, amik kamikaze módjára felrobbantják magukat az ellenség közelében (mint a Mass Effect 3-ban), szóval tényleg nem kéne messzire menni ötletért. Na meg jó lenne 2 havonta egy új pályát tesztelésre bocsájtani, a vágyálmaim végtelenek ^_^  Hát majd meglátjuk.

#136 ThalconKausar

ThalconKausar

    Advanced Member

  • Full Members
  • PipPipPip
  • 84 posts
  • LocationHungary,Nyáregyháza

Posted June 20 2013 - 10:45 PM

Remélem a próféta szólt belőled :D Ámen

#137 Arcariel

Arcariel

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 posts

Posted June 21 2013 - 03:29 AM

Majd kiprobalom reaperrel a te verziodat bar en nemsok ertelmet latok benne. Az 531 def nekem boven eleg:)
Lehet nOOb vagyok de a ratingem ha jo helyen olvasom 2640.
98/305
Eddig 2 mechhel nyomultam. Technician ami ek a szinjet huzom mostanaban..es a "ripper"
Most delutan fel 2 van es a hirdetett 12 orai kezdesu xp event sehol sincs :/
Varok meg ra, lehetseges hogy idoeltolas miatt nincs nalunk egyenlore..

#138 Arcariel

Arcariel

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 posts

Posted June 21 2013 - 03:33 AM

Hou..reapernel pontosan mire rakjak amivel szerinted a veteranok mennek_
Illetve milyen itemeket vegyek ra_ Mivel nemreg lett 25os, a napokban gondolkozom h lecserelem a turretet es lehet h rateszem a granatot.
A turretet ugyis csak xp novelesert hasznaltam. Irto sok assistot es killt szereztem vele mikor lesebeztem valakit, befutott egy szuk helyre legyengulve szerelni, es pont oda volt beallitva a turret. Mihelyt eszbekapott behalt mert maxra fel van nekem fejlesztve offenseben az item dmg rublika:D bar nemtom mennyire hatasos de ugy vettem eszre hogy joval tobbet sebez mint amikor csak 1 pont volt rajta.

#139 Houruck

Houruck

    Final Siege Boss

  • Full Members
  • PipPipPip
  • 4,190 posts
  • LocationBudapest, Hungary (UTC+2)

Posted June 21 2013 - 04:01 AM

View PostArcariel, on June 21 2013 - 03:29 AM, said:

Lehet nOOb vagyok de a ratingem ha jo helyen olvasom 2640.
Az a 2640 nem a rating, hanem a mech mastery lesz. A ratinged a server browser ablakban van.

Knight of the Holy Tree


CRITICAL ASSIST
United in Diversity, Divided by Zero

Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image

Spoiler

#140 Houruck

Houruck

    Final Siege Boss

  • Full Members
  • PipPipPip
  • 4,190 posts
  • LocationBudapest, Hungary (UTC+2)

Posted June 21 2013 - 04:06 AM

View PostArcariel, on June 21 2013 - 03:33 AM, said:

Hou..reapernel pontosan mire rakjak amivel szerinted a veteranok mennek_
Nagyon rég láttam reapert. Nagy pontszámú szervereken senki sem használja. Turreteket is ritkán látni, de azért elszórva van néhány. Mindenki az OP pajzsot és detonátort használ. :(
Balance patchek H.E. gránátot erősebbé tették detonátornál, de utóbbit még mindig sokkal könnyebb használni. EMP-t is sokan használnak ismét (most már nem OP, csak simán bosszantó ha egy falka üldöz és sorozatban kikapcsolnak), főleg az oroszok. :D

Edited by Houruck, June 21 2013 - 04:06 AM.

Knight of the Holy Tree


CRITICAL ASSIST
United in Diversity, Divided by Zero

Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image

Spoiler




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users